Jakie ubrania zabrać ze sobą na wakacje w góry

image


Generalnie rzecz ujmując zazwyczaj wydaje się nam, że ubrania nadające się na wycieczki w góry muszą być bardzo sportowe i nijakie. Pojawia się więc pytanie czy można więc stworzyć  stylizację, która sprawdzi się na szlaku i równocześnie będzie modna? Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, w co ubrać się na wypad w góry, by było modnie i wygodnie. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że  gdy wybieramy się na wycieczkę po górskich szlakach, w doborze stroju uwagę zwracamy tylko i wyłącznie na wygodę. Okazuje się jednak, że wbrew pozorom można ubrać się zarówno modnie, jak i wygodnie. Niezależnie jednak od wszystkiego, zanim wybierzemy się w góry musimy zadbać o dobór odpowiednich butów, bo to one są najważniejsze. Przede wszystkim chodzi oto, aby znaleźć wygodne oraz bezpieczne buty na grubej podeszwie, mocno trzymających kostkę. Musisz wiedzieć, że projektanci marki Timberland zadbali także o walory estetyczne obuwia i proponują nam buty, które nie tylko sprawdzą się w trudnych warunkach, ale także ułatwią nam stworzenie ciekawej stylizacji.

Poza butami bardzo ważnym elementem naszego wyposażenia jest torba, gdyż wybierając się na całodniową wycieczkę, trzeba zabrać ze sobą zarówno prowiant, jak i różnego rodzaju rzeczy, które przydadzą się na szlaku. Generalnie rzecz ujmując w trakcie wspinaczki czy trudnych tras, ważne jest żeby mieć wolne obie ręce. Dlatego też najbardziej sprawdzi się w takich warunkach plecak, czy w przypadku krótszych wycieczek – tzw. „piterek'. Zdecydowanie najlepiej zaopatrzyć się w plecak w neutralnym kolorze, lub w odcieniu podobnym do butów, ponieważ dużo łatwiej będzie nam wtedy dopasować resztę garderoby.

Gdy już znajdziemy dla siebie odpowiednie wygodne buty oraz dobierzemy właściwy, pasujący do nas kolorem plecak to pora zabrać się za komponowanie ubrania. Przede wszystkim jeśli chodzi o dolną część ubrania, możemy wybierać pomiędzy spodniami, szortami i leginsami. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że im wyżej, tym chłodniej, warto więc ubrać się na tak zwaną „cebulkę”. Dodatkowo powinniśmy też spakować coś, co ochroni nas przed deszczem i wiatrem, np. cienką nieprzemakalną kurtkę. Oprócz tego musimy się koniecznie zaopatrzyć się w okulary przeciwsłonecznie oraz jakieś nakrycie głowy. Musisz także wiedzieć, że doskonale spisze się w tej roli zwykła czapka, ochroni nas ona bowiem nie tylko przed słońcem, ale także przed chłodnym górskim powietrzem i wiatrem. W związku z tym zanim wybierzesz się w góry to dobrze przemyśl całą wyprawę, sprawdź pogodę i zawsze miej w plecaku także butelkę wody, ponieważ w górach nie masz sklepu, w którym mogłabyś się zaopatrzyć w wodę, a odpowiednie nawodnienie jest niesamowicie ważne!