Kurtka w góry, która najlepsza?

image


Na Polskim rynku istnieje ponad 40 markowych sklepów, które zajmują się sprzedażą sprzętu i ekwipunku przeznaczonego do użytku sportowego czy turystycznego. Niestety pomimo takiej sekwencji wiele osób nie potrafi dokonać właściwego wyboru planując urlop wypoczynkowy. Taka sytuacja często spędza sen z powiek nawet najtrwalszym zawodnikom. Podczas wakacji w górach nieodłącznym elementem garderoby jest kurtka, która ochrania ciało przed uszkodzeniem i stanowi drugą skórę człowieka. Czym musi charakteryzować się kurtka do wspinaczki ponad chmury ?

Pogoda w górach zmienną jest raz świeci słońce a raz pada deszcz, dlatego przy wyborze kurtki uwzględnij koniecznie warunki pogodowe. Każda kurtka turystyczna składa się z materiału wodoodpornego, dzięki czemu nie straszny jest deszcz czy śnieg. Im większy wskaźnik wodoprzepuszczalności, tym cena jest stosunkowo wyższa.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze kurtki idealnej jest przepuszczalność powietrza. Kurtka powinna posiadać specjalny system wypustek, który umożliwi oddychanie skóry. Pod pachami natomiast wszyte zamki z siateczkami wspomagają wentylację skóry. Dzięki temu pozwoli to zapobiec nadmiernemu poceniu się, które stwarza niekomfortowe warunki podczas wędrówki. Nie ubieraj się także na tzw. „cebulkę” uierając niepotrzebne swetry – ciepła kurtka w zupełności wystarczy. Pot może również wpłynąć na nasze zdrowie i w mig przeziębienie gotowe !

Uwagę należy zwrócić również na to co odpowiada naszym preferencjom. Należą do nich styl, kolor i ogólne dopasowanie. Zastanów się jakiego typu wycieczki będziesz wykonywał – czy będą to ekstremalne wspinaczki , łagodne spacery po szlaku czy też jazda na nartach. Taki aspekt decyduje o tym jaka wytrzymałość musi posiadać Twoja kurtka.

Określ koniecznie swój budżet. W sklepach istnieją różnorodne ceny na każdą kieszeń lecz także i promocje. Jeżeli Twoje zasoby w portfelu są zbyt niskie i możesz przeznaczyć na to określoną kwotę , koniecznie zaplanuj kupno kurtki poza sezonem. Jest to idealny czas w którym ceny są zwykle niższe i na pewno upolujesz coś w rozsądnej cenie.