Menu

Co musisz wiedzieć o Wietnamie

Wietnam to państwo położone w Azji Południowo - Wschodniej. Jest bardzo zróżnicowany klimatycznie, dzięki rozciągnięciu wzdłuż równika. Płyną przezeń dwie wielkie rzeki: Czerwona i Mekong. Krajobraz jest więc przez nie dominowany. Delty rzek są niezwykle urodzajne, więc można spodziewać się tam wielu pól uprawnych tworzących fantastyczne widoki. Dech w piersiach zapiera również wybrzeże. Wietnam  ma bowiem dostęp do Morza Południowochińskiego, a jego linia brzegowa ma aż 3440 km. Można śmiało stwierdzić, że jest to jedno z najpiękniejszych wybrzeży w tej części świata. Plaże są piaszczyste i często wciąż dzikie. Można więc doświadczyć wrażenia iście rajskiej plaży, na której znajdujemy się tylko my i piękna natura. Przyroda w Wietnamie lubi zaskakiwać, więc my, Europejczycy znajdziemy tu jeszcze mnóstwo powodów do zachwytu - między innymi egzotyczną roślinność oraz zwierzęta.

Co musisz wiedzieć o Wietnamie

Co robić w Wietnamie?

Wypoczywać! Piękne plaże stwarzają ku temu doskonałe warunki. Jeśli jednak znudzi się nam leżakowanie na plaży, warto odwiedzić kilka miejsc. Przede wszystkim dawną stolicę Południowego Wietnamu - Hanoi. Jest to zdaniem wielu najpiękniejsze z wietnamskich miast. Do tego położone jest zaledwie 10 km od morza. Warto również obejrzeć krajobrazy w delcie Mekongu, gdzie rozciągają się zielone widoki, a także wybrzeża morskie i zatokę Ha Long, z tysiącami wysp wyrastających wprost z morza. Można również zwiedzić tunele Cu Chi - miejsce schronienia dla cywilów podczas wojny wietnamskiej.

 

Kultura Wietnamu zachwyca

Jest bardzo różnorodna, jako że kraj zamieszkuje wiele mniejszości etnicznych. Najlepiej obserwować ludzi, lub, jeśli nie straszna nam bariera językowa, spróbować poznać kogoś z lokalnych mieszkańców - może opowiedzą nam o historii o kulturze swojego kraju. Jeśli tak, z pewnością będzie to miało znacznie większą wartość niż opowieść z przewodnika. Warto wybrać się na targ, najlepiej rano bo wtedy jest tu najbardziej tłoczno i można pooglądać najwięcej stoisk. W Wietnamie jest również wiele miejsc nieskażonych turystyką - to tu najlepiej oglądać kulturę i zwyczaje.