Menu

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wietnamu?

Każdy wyjazd wymaga od nas wiedzy na temat kraju, do którego się wybieramy. Wietnam to bardzo ciekawe Państwo, gdzie ludzie są niezwykle mili i sympatyczni. Zanim spakujemy walizki i udamy się na lotnisko, warto wiedzieć jak się przygotować do podróży i jakim krajem jest Wietnam.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Zacznijmy od tego co Was czeka w tym kraju. Otóż czeka Was nowe jedzenie i nowe choroby. Drastyczna zmiana sposobów żywienia może wywołać biegunkę lub inne dolegliwości. Warto zatem zabezpieczyć się w odpowiednie leki. Ważne są także szczepienia. Koniecznie zaszczepcie się na żółtaczkę typu A. Przy sobie należy nosić apteczkę pierwszej pomocy. Wietnam to kraj tropikalny, gdzie występuje masa robactwa pod postacią skrzydlatych owadów. Ugryzienie może być bolesne.

 

Jaka waluty? Może być euro, a mogą być też dolary. Wietnam chętnie przyjmie każdy rodzaj gotówki. Podróżowanie po tym kraju do prostych nie należy, dlatego warto postawić na autobusy, których jest bardzo wiele. W wielu z nich znajdziecie łóżka do spania. Szukając biletów warto skorzystać z internetu, a wychodząc na zakupy nigdy nie słuchajcie cen od sprzedawcy. Będzie chciał Was oszukać. Jeśli produkt ma cenę - targujcie się lub udajcie do konkurencji. Sprzedawca na pewno zmięknie.

 

Bezpieczeństwo. Wietnam jest stosunkowo bezpiecznym miejscem, gdzie nie musimy się bać mieszkańców. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie nosić przy sobie wszystkich dokumentów. Najważniejsze dokumenty zostawiamy w hotelu. Raczej nas nikt nie okradnie, lecz nic nie wiadomo.

Przed wyjazdem do Wietnamu musimy się zaopatrzyć w dużo luźnych ubrań i masę dobrego humoru. Wycieczka do tego kraju to świetny sposób na spędzenie wakacji.