Menu

Co warto zobaczyć będąc w Wietnamie?

Planujesz wypad do Wietnamu na wakacje? Musisz wiedzieć, że na pewno Ci się ten kraj spodoba. Wietnamczycy to osoby bardzo towarzyskie i skore do opowiadania o swoim kraju. Poniżej lista miejsc, które każdy turysta musi odwiedzić w Wietnamie.

Co warto zobaczyć ?

Hanoi

Miasto, które jest tak tętniące życiem, że nawet Nowy Jork nie ma przy nim startu. Na ulicach mnóstwo samochodów, ludzi i skuterów. Przy ulicach stragany oraz osoby, które koniecznie chcą Ci coś sprzedać. Uliczki są wąskie, niewielkie i bardzo ciasne. Miasto ma swój niepowtarzalny urok. Trudno je zwiedzić - lepiej je poczuć.

 

Halong Bay

Zatoka Lądującego Smoka to tereny obfitujące w niewielkie wyspy. Klimat bardzo dynamiczny, a pogoda zmienna. Przemieszczając się statkiem po zatoce nie sposób nie docenić pięknej okolicy oraz specyficznego klimatu. Nawet na zdjęciach trudno ująć piękno tego miejsca.

 

Tam Coc

Jedno z najpiękniejszych miejsc we Wietnamie. Urzeka klimatem oraz pięknymi jaskiniami. W kilku z nich znajdują się świątynie i można do nich zajrzeć całkowicie za darmo.

 

Paradise Cave w Parku Narodowym Phong Nha-Ke Bang

Miejsce z ogromną ilością jaskiń. Są one ciekawie połączone i wyróżniają się niesamowitą strukturą. Turyści często omijają to miejsce co jest błędem, bo jest naprawdę unikalne i ciekawe.

 

Strefa Zdemilitaryzowana

Miejsce, które stworzyło wojsko na potrzeby obrony kraju. W stanie obecnym to tylko podziemne tunele i mnóstwo bunkrów. Oczywiście wojsko nadal aktywnie strzeże tego obszaru, lecz nie tak mocno jak w okresie wojny Koreańskiej.

Wietnam to miejsce, które urzeka klimatem, pogodą oraz mnóstwem ciekawych miejsc do zwiedzenia. Wybierając się do tego kraju nie wolno zapominać o jego cichych miejscach, bo są zdecydowanie najbardziej atrakcyjne.