Menu

10 rzeczy, które musisz zrobić w Wietnamie

Pobyt w Wietnamie to niesamowita przygoda. Kraj słynie z ogromnej gościnności oraz wspaniałej kuchni. Aby nie przedłużać wstępu oto nasza lista dziesięciu rzeczy, które każdy wczasowicz musi zrobić w Wietnamie.

Musisz to zrobić

Zjeść w przydrożnej knajpie

Taki lokal oferuje bardzo świeże, tradycyjne dania. Przed wyborem dania warto spojrzeć, co inni jedzą i co polecają.

 

Skosztować kawy z mlekiem skondensowanym

Podana z lodem oraz szklaneczką zimnej herbaty gwarantuje potężnego kopa kofeinowego. Zdaniem lokalnych mieszkańców taka kawa uzależnia.

 

Udać się na targ

W odróżnieniu od polskiego targu, we Wietnamie napotkamy tylko i wyłącznie świeże, lokalne produkty. Są stosunkowo tanie. Na targu przeważają stanowiska z rybami.

 

Easy riders

Po co wynajmować skuter, skoro możemy mieć własnego kierowcę i przewodnika? Korzystanie z usług Easi Riders to absolutny priorytet każdego wczasowicza.

 

Zjeść coś niecodziennego

Chrupiący skorpion lub stuletnie jaja? Skoro Wietnamczycy to jedzą - możemy to jeść i my. Wystarczy zamknąć oczy i się przełamać.

 

Na śniadanie zjedz zupę Pho

Aromatyczna, sycąca zupa z makaronem oraz plasterkiem wołowiny to najlepsze, co można dostać na śniadanie. Zupa Pho gwarantuje energię na cały dzień.

 

Odpoczywaj w swoim Bungalow

Gdy wiesz, że większość atrakcji już zwiedziłeś, podaruj sobie odrobinę odpoczynku. Wynajmij Bungalow i nie rób nic przez cały dzień.

 

Uprawiaj sporty wodne

Wietnam to nie tylko doskonała kuchnia, ale też spora ilość fantastycznych miejsc do uprawnia sportu. Pływanie na desce czy ekstremalne nurkowanie to coś, czego musisz spróbować.

 

Kup bilet do autobusu sypialnianego

Każda długa podróż staje się męcząca. Wietnamczycy o tym wiedzą, dlatego możemy skorzystać z ich autobusów sypialnianych. Co ciekawe to fakt, że są naprawdę wygodne. Pobyt w Wietnamie obliguje nas do zrobienia i spróbowania czegoś nowego. Mamy nadzieję, że nasze propozycje Was zaciekawią.