Menu

Wietnam - co warto zobaczyć?

We Wietnamie jest mnóstwo miejsc, które każdy turysta powinien odwiedzić. Mając przed oczami film "Rambo" zapewne nie marzymy o podróży do tego kraju, lecz nie wszystko wygląda tam tak, jak w filmie. Wietnam to bardzo towarzyski kraj, który ceni sobie kulturę oraz dobrą kuchnię. Co warto zobaczyć we Wietnamie? Poniżej nasze propozycje.

Wietnam

Zatoka Ha Long

1500 km2 powierzchni z której spora część to małe wysepki i wyspy. Znajduje się około 160 kilometrów od stolicy i jest najchętniej odwiedzanym miejscem tuż po niej. Jaskinie, groty, ciekawe przejścia - to wszystko w otoczce niesamowitego klimatu gwarantuje niesamowite przeżycia oraz doznania.

 

Prowincja Ninh Binh

Płynąc niewielką rzeką przez tą prowincję możemy z zapartym tchem obserwować przepiękne lasy, pagody oraz świątynie. Ninh Binh z kosmosu wygląda jak wielkie pole ryżowe i choć nim nie jest, to bywa często mylona.

 

SA PA

Skoro mowa o ryżu, nie można zapominać o niewielkiej miejscowości SA PA. Znajdziemy w niej przepiękne lasy, pola ryżowe oraz mnóstwo mniejszości etnicznej. W SA PA kryje się serce Wietnamu i warto to miejsce odwiedzić.

 

Hue

Historyczna stolica sprzed wielu lat kryje w sobie przepiękne zabytki oraz dzieła architektury. Wyglądem przypomina Koreański Phenian i choć styl jest podobny, to w Hue czujemy atmosferę wyniosłości. Jest to miejsce obfite w atrakcje przeróżnego rodzaju.

Pobyt w Wietnamie obliguje do odwiedzenia tych wszystkich miejsc. Dzięki nim lepiej poznamy kulturę kraju i zrozumiemy ich towarzyskość względem turystów.