Sprzęt tirystyczny – kupujemy plecak

Sprzęt tirystyczny – kupujemy plecak

Planując odpoczynek w górach musimy przeanalizować jaki plecak spełni nasze oczekiwania. Zatem zastanówmy się, czy będzie on potrzebny na dwudniowe wypady, czy dłużej trwające eskapady.

 podczas krótkich wycieczek sprawdzi się plecak o pojemności do trzydziestu pięciu litrów. Zmieścisz w nim jedzenie, wodę, dodatkowy sweter, kurtkę, latarkę czy inne drobne gadżety. Cena takiego modelu także będzie atrakcyjna. Jeśli planujesz dłuższą wyprawę, podczas której nocować będziesz w schronisku warto skupić się nad wyborem innej opcji. Nosidło o pojemności do pięćdziesięciu litrów w zupełności wystarczy.

Upchniemy w nim nie tylko wodę i jedzenie, ale także śpiwór, większą ilość ubrań i innych niezbędnych nam podczas wyprawy przedmiotów. Zalecam nabycie plecaka trekkingowego. Poprzez swój uniwersalizm sprawdzi się zarówno podczas jednodniowych podróży jak i dłuższych wypraw. Z racji tego, że jestem kobietą bardziej się skupię nad modelem przeznaczonym specjalnie dla nas. Polski rynek oferuje szeroką gamę plecaków przystosowanych do kobiecej sylwetki. Występują one z oznaczeniami w, l, f, sl. Wiadomo, że kobieta to nie cyborg, który uniesie każdy rodzaj ciężaru. Tak wiec troszkę czasu warto poświęcić na system nośny plecaka. Oprócz standardowych dwóch szelek, na wyposażeniu dobrego nosidła jest też regulowany pas biodrowy oraz piersiowy. 

Pas biodrowy rozprowadza aż 70 procent niesionego ciężaru na nasze biodra. Do czego potrzebny jest pas piersiowy? Przede wszystkim zapewnia większą stabilność szelek. Dobrym rozwiązaniem jest nadprogramowa regulacja szelek na ramionach. Dzięki niej odchylanie się plecaka do tyłu nie będzie możliwe podczas użytkowania. Takie dodatkowe zabezpieczenie znajdziemy w plecakach trekingowo- transportowych. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę przy zakupie plecaka to wentylacja. System siatkowy zapewni nam najwyższy komfort noszenia i optymalną wentylację naszego grzbietu. Składa się on  z prętów, które idealnie integrują się z tylnią ścianką plecaka. Rozciągnięta na nich siatka zapewnia dystans pomiędzy plecami, a nosidłem.  A więc idziemy na zakupy!   

fjordnansen

Related Posts

Jaki plecak w góry?

Jaki plecak w góry?

Wybór śpiwora – Poradnik

Wybór śpiwora – Poradnik

Kurtka w góry, która najlepsza?

Kurtka w góry, która najlepsza?

Wybór śpiwora – Poradnik

Wybór śpiwora – Poradnik

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *